Masz pytanie - zadzwoń: 0 691 553 303

Czym charakteryzuje się profesjonalny serwis sprzątający?

Sprzątanie to dla wielu osób przykry i czasochłonny obowiązek, w szczególności, kiedy dotyczy dużych i mocno zabrudzonych powierzchni. Dodatkowo czasem wymaga użycia specjalistycznych urządzeń i technologii, aby efekt był widoczny, satysfakcjonujący i długotrwały. Jeśli chcemy zaoszczędzić swoje siły, czas i energię warto skorzystać z usług fachowców, którzy szybciej i dokładniej poradzą sobie z bałaganem. Jakie są charakterystyczne cechy profesjonalnego serwisu sprzątającego?

Profesjonalizm

Zatrudniając serwis sprzątający zyskujemy pomoc fachowców, którzy sprawnie wykonają wszystkie zadania związane z utrzymaniem czystości. Posiadają oni również potrzebne środki czyszczące i detergenty, które nie są dostępne w zwykłych sklepach oraz odkurzacze, szorowarki i wyspecjalizowane maszyny do prania wykładzin, czy tapicerek. Pozwala to na lepszą konserwację czyszczonych powierzchni, a co za tym idzie – wydłużeniem jej żywotności.

Doświadczenie

Firmy sprzątające mogą się pochwalić wykwalifikowaną kadrą z długim doświadczeniem, które skutkuje świetną organizacją pracy, zorganizowaną pracą zespołową, a co za tym idzie – szybkością wykonywanych usług. Jeżeli chcemy zweryfikować jakość serwisu, warto sprawdzić referencje danej firmy od poprzednich zleceniodawców.

Bogaty wybór usług

Serwisy sprzątające mają w swojej ofercie zarówno usługi cykliczne np. codzienne sprzątanie biur lub cotygodniowe sprzątanie domów prywatnych, jak jednorazowe np. po remoncie lub porządki przedświąteczne. Dodatkowo istnieje możliwość zamówienia usług specjalistycznych, jak np. mycie wysokościowe okien, mycie alpinistyczne, pranie dywanów, tapicerek oraz kanap.

Ubezpieczenie OC

Profesjonalny serwis sprzątający powinien posiadać ubezpieczenie OC. Jest ono zabezpieczeniem przez ewentualnymi szkodami, przydatnym zwłaszcza, kiedy jesteśmy właścicielami bardzo drogiego wyposażenia, które wymaga specjalistycznych metod czyszczenia. Potwierdzeniem jakości usług są również dodatkowe licencje i certyfikaty np. „Gwarant Czystości i Higieny”.

Dyspozycyjność i terminowość

Niezależnie od tego, czy firma zajmuje się sprzątaniem domów prywatnych, biur, czy instytucji publicznych, obowiązuje ją pełna dyspozycyjność i punktualność w okresie pracy określonym w umowie z klientem. Ustalenie stałego grafiku z firmą sprzątającą pozwoli dopasować czas pracy serwisu z planem dnia klienta tak, aby sprzątanie nie zakłócało jego codziennych aktywności.