Masz pytanie - zadzwoń: 0 691 553 303

Na czym polega polimeryzacja posadzek?

polimeryzacja posadzek

W każdym domu czy biurze podłoga to jeden z elementów, który wpływa na ostateczny wygląd i estetykę całego wnętrza. Warto więc regularnie dbać o jej stan i nie dopuszczać do zabrudzeń i zniszczeń. W tym celu stosuje się polimeryzację posadzek, czyli tzw. ich akrylowanie. Na czym to polega i jakie są podstawowe korzyści, dla których warto ją wykonywać? 

Czym jest polimeryzacja posadzek? 

Polimeryzacja posadzek to zabieg konserwacyjny polegający na pozbyciu się zniszczonej warstwy zabezpieczającej za pomocą czyszczenia maszynowego lub silnych środków czyszczących. Następnie, po wyschnięciu posadzki, nakładane są nowe powłoki polimeru, które następnie są polerowane i utwardzane. Zabieg ten przede wszystkim służy zabezpieczeniu powierzchni przed nadmiernym i zbyt szybkim zużyciem, ale również ułatwieniu utrzymania posadzki w czystości. 

Polimeryzację posadzek warto wykonywać regularnie, zwłaszcza na posadzkach PCV. Do tego zadania konieczne jest użycie specjalistycznego sprzętu i preparatów, dlatego warto, by polimeryzacja posadzek zajęła się profesjonalna firma. 

4 powody, dlaczego warto polimeryzować posadzkę

  1. Wydłużenie żywotności posadzki – wykonując polimeryzację, na co dzień będziemy narażać na zniszczenia jedynie nałożoną na posadzkę warstwę ochronną, którą wystarczy co jakiś czas wymienić. Dzięki temu zabiegowi, posadzka będzie nam dłużej służyć. 
  2. Odporność na zabrudzenia – polimeryzacja sprawia, że posadzka charakteryzuje się idealnie gładką i błyszczącą powierzchnią, która jest znacznie mniej podatna na zabrudzenia
  3. Większe bezpieczeństwo – warto również wspomnieć, że posadzka poddana zabiegowi polimeryzacji, pomimo gładkiej powierzchni, posiada również właściwości antypoślizgowe, dlatego można korzystać z niej bez żadnych  obaw. 
  4. Efekt wizualny – oczywiście wielką zaletą polimeryzacji posadzki jest także ostateczny efekt wizualny. Taka podłoga będzie prezentować się bardzo elegancko, bez względu na to, czy została pokryta warstwą połyskującą, czy matową.