Masz pytanie - zadzwoń: 0 691 553 303

Sprzątanie domu po remoncie. Od czego zacząć?

Sprzątanie domu po remoncie

Remont, remont i po remoncie! Każdy marzy, by trwał on jak najkrócej, jednak często nie zdajemy sobie sprawy, że gdy tylko się on skończy, efektów wcale tak szybko nie zobaczymy. Niestety, ale przed nimi jeszcze jeden ostatni etap – sprzątanie. Po remoncie pomieszczenia wraz z meblami są zakurzone, a na podłodze często znaleźć można resztki farby. Radzimy jak szybko uporać się z postremontowym sprzątaniem! 

Zrób plan 

Podczas remontu jedną z najważniejszych zasad jest trzymanie się planu. Mowa nie tylko o pracach remontowych, ale także o kwestiach organizacyjnych. Warto przykryć meble, okna i podłogi specjalną folią malarską, która znacznie ułatwi nam sprzątanie po remoncie. Niestety, ale liczyć się jednak trzeba z tym, że nie zabezpieczy ona wszystkiego przed zabrudzeniami. Jak zatem poradzić sobie z wszechobecnym pyłem, zaschniętą farbą czy tynkiem? 

Po pierwsze, należy sprzątać według zasady “od góry do dołu”. Co to oznacza? W pierwszej kolejności zajmijmy się czyszczeniem okolic sufitu i zawieszonych na niej elementów. Następnie przechodzimy do sprzątania ścian, mebli oraz okien. W ten sposób kurz i pył opadać będą na podłogę, którą należy pozostawić sobie do sprzątania na sam koniec. 

W jaki sposób sprzątać? 

W uciążliwym sprzątaniu po remoncie pomóc nam może specjalistyczna firma sprzątająca, która w szybki, ale i profesjonalny sposób poradzi sobie z zabrudzeniami. Jeśli jednak sami chcemy podjąć się tego wyzwania, warto pamiętać, że najpierw czyścimy na sucho, a więc odkurzamy i zamiatamy, a dopiero potem możemy skorzystać z nawilżonych ścierek oraz mopa

Zasada ta jest na tyle ważna, ponieważ jeśli połączymy wodę z osadzonym na podłodze kurzem i pyłem, powierzchnia stanie się jeszcze bardziej zabrudzona, gdyż pojawi się na niej dodatkowo błoto. Nie warto więc omijać etapu dokładnego odkurzania, z którym najlepiej poradzą sobie odkurzacze przemysłowe. Sprzątając na mokro natomiast, najlepiej zaopatrzyć się w specjalistyczne rozpuszczalniki, które świetnie poradzą sobie z zaschniętą farbą na podłodze czy meblach.