Masz pytanie - zadzwoń: 0 691 553 303

Co wchodzi w usługi sprzątające dla wspólnot mieszkaniowych?

Każdy, nawet najbardziej nowoczesny budynek, wymaga regularnego sprzątania i konserwacji. Na szczęście czasy, kiedy to mieszkańcy sami musieli zająć się tymi kwestiami, bezpowrotnie minęły. Utrzymaniem czystości zajmują się profesjonaliści, którzy w sposób kompleksowy dbają o porządek, używając nowoczesnych narzędzi i sprawdzonych metod. Co wchodzi w zakres takich usług?

Po pierwsze – klatka 

Głównym miejscem w budynku jest klatka schodowa, która ze względu na pełnioną funkcję, wymaga regularnego sprzątania. Dbałość o jej stan to z jednej strony kwestia estetyczna, z drugiej – sprawa higieny i bezpieczeństwa. Przenoszone na dłoniach bakterie mogą być przyczyną chorób, a pył i zanieczyszczenia pochodzące z podeszw butów przyczyniają się do nasilenia astmy, czy alergii.

Firma świadcząca usługi sprzątające dba więc o czystość poręczy, parapetów i wygląd ustawionych na nich kwiatów. Kolejnym ważnym punktem są drzwi wejściowe oraz szyby w oknach wewnętrznych, które stanowią wizytówkę budynku. Szczególnej uwagi wymaga także podłoga oraz miejsce, gdzie gromadzone są ulotki i inne materiały marketingowe. Jeśli w budynku znajdują się piwnice, mieszkańcy mogą prosić o ich czyszczenie, w skład którego wchodzi pozamiatanie i ewentualne umycie podłogi, sprawdzenie stanu oświetlenia i dokonanie ewentualnej wymiany żarówek.

Tereny zielone

Konserwacja budynków należących do wspólnoty mieszkaniowej obejmuje też pielęgnację terenów zielonych. Do podstawowych zadań ekipy sprzątającej należy regularne opróżnianie pobliskich koszy oraz usuwanie różnego typu śmieci z chodników i trawników. Inne zadania to zadbanie o wygląd wiaty śmietnikowej oraz koszenie trawy, a zimą – odśnieżanie.
Warto wspomnieć, że firma sprzątająca może świadczyć też inne usługi dopasowane do potrzeb wspólnoty, w których skład wchodzi mycie elewacji, pranie wykładzin, czy też dbanie o wygląd pobliskich placów zabaw. Ostatni element jest szczególnie ważny, bo decyduje o bezpieczeństwie i komforcie najmłodszych mieszkańców wspólnoty.